Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Ekim 2015 Cuma

İş kazası sonucu emeklilik hk.

Hem gelir, hem aylık bağlanabilir
Soru: 1 Mart 1969 doğumluyum. 1 Şubat 1992 tarihinde sigortalı olarak işe başladım.
11 Eylül 2014 tarihinde iş kazası geçirdim. Kaza geçirme tarihim itibariyle 7800 iş günü hizmetim bulunmaktadır. Şuan hala istirahatliyim. İstirahat akabinde yüzde 41 rapor alabileceğimi söylediler. Yüzde 41 rapor alırsam emekli olmam olasılığı nedir? Ne kadar aylık bağlarlar? 
Mustafa GÜNEY
Cevap: İş kazası sonucu uğradığınız yüzde 41 işgücü kaybı nedeniyle, kısa vadeli Sigorta kollarından sürekli iş göremezlik geliri bağlanır. Ayrıca maliyeden vergi indirim hakkı alabilirseniz, 6 Ağustos 2003 tarihi itibariyle 9 yıldan fazla 12 yıldan az süredir sigortalı olan vergi indirim hakkı almış olan,  3 ncü derece engelli olarak, emekli olmak için; 16 yıl sigortalılık süresi ve 3760 gün prim ödeme şartlarına tabi olursunuz. Ve şartları sağladığınızdan vergi indirimi alacağınız tarih itibariyle uzun vadeli sigorta kollarından emekli olabilirsiniz. Bu durumda bağlanan gelir ve aylıktan yüksek olanın tamamını, düşük olanın yarısını alabilirsiniz.  Bağlanacak aylık üstünden prim ödenen kazanç tutarına ve prim ödeme dönemlerinize göre değişir. Ancak, engelli hakkıyla emekli olmanız hak ettiğiniz aylığı düşürmez.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız