Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Ekim 2015 Cuma

Banka kredisiyle prim borcunu topluca ödeyerek emekli olmak mümkün mü?

Toplu prim ödeyerek emekli olma usulü yok
Soru: 7 Mayıs 1961 doğumluyum. 1980-1982 arası 20 ay askerlik yaptım. 15 Haziran1983’de SSK’lı oldum. Bugüne kadar 987 gün prim yatmış. Benim işim biraz zor gibi. Ama yaş haddinden sonra banka kredisi ile, yani maaştan kesinti ile Devlet bankaları prim borcum için kredi verebilir mi? Verirse ne zaman olur? Yani ne zaman yaşımı doldurup bu işlemlere başlayabilirim?
Fevzi KAYA
Cevap: Devlet bankalarının prim borcu olanlara kredi verip emekliliğini sağlama ve verdiği krediyi de emekli aylığından kesinti suretiyle tahsil etme gibi bir zorunluluğu yok. Bankalarla görüşerek kredi bulunur. Ancak, kredi bulup prim ödeyerek emekli olmak için, her şeyden önce ortada Bağ-Kur prim borcu olmaması gerekir. Ne iş yaptığınızı, Bağ-Kura prim borcunuz olup olmadığı bildirmemişsiniz. Şayet Bağ-Kura prim borcunuz yoksa, toplu prim ödeyerek emekli olma usulü olmadığından bulacağınız kredi işe yaramaz.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız