Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

2 Kasım 2014 Pazar

Yakınım takriben ne kadar emekli maaşı alır?

Yakınız 5450 gün prim ve 51 yaşı dolduruyorsa emekli olabilir
Soru: Sorum yakınım Cevdet YOLOĞLU ile ilgi. Sigorta başlangıç tarihi 1 Ağustos 1988 olup, askerlik borçlanmasını ödememiş. SSK prim gün sayısının 5 bini geçtiğini söylüyor. Ne zaman emekli olacağını öğrenmek istiyor. Ve takriben ne kadar maaş alır? Aydınlatırsanız seviniriz.
Sinan KANDEMİR
Cevap: Yakınızın doğum ve askerlik tarihini bildirmemişsiniz. Sorunuzu sadece sigorta başlangıç tarihine göre cevaplandırıyoruz. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5450 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabi. Süre şartını tamamladığından prim ve yaş şartını sağlıyorsa emekli olabilir. Sağlamıyorsa bu iki şartı birlikte sağlayacağı tarihte emekli olabilir. Alacağı emekli aylığı prim ödediği tarihler ve üstünden prim hesaplanan kazanç tutarına göre değişir.
Ekrem SARISU -POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız