Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

30 Aralık 2015 Çarşamba

Askerliğimin kaç ayını borçlanırsam başlangıcımı geri çekebilirim? - Askerlik borçlanmasında nasıl bir yol izlemeliyim? - Emeklilik şartlarım nelerdir?

9 ay askerlik borçlanması yeterli
Soru: 10 Haziran 1976 doğumluyum. 1 Haziran 2000 yılında ilk defa sigortalı oldum. 3330 gün primim var. 1996 – 1998 yılları arasında 18 ay askerlik yaptım. Askerliğimin kaç ayını borçlanırsam, başlangıcımı geri çekebilirim? Askerlik borçlanmasında nasıl bir yol izlemeliyim? Emeklilik şartlarım nelerdir? 
Şeref TAŞKALE
Cevap: Askerlik sürenizin 9 ayını borçlanmanız halinde, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5975 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olursunuz. Borçlanmadan sonra 2375 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5975 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınız dolduracağınız 10 Haziran 2034’de emekli olabilirsiniz. Askerlik borçlanması için, bulunduğunuz yerdeki sosyal güvenlik il veya merkez müdürlüğüne başvuru yapmanız gerek.
Ekrem SARISU - POSTA 

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız