Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ekim 2014 Pazar

Ben ne zaman emekli olacağım?

Sigortalı çalışarak 1260 gün prim ödeyip 54 yaşı dolduracaksınız
Soru: 22 Mart 1965 doğumluyum. 30 Aralık 1993’de tarım sigortasına girdim. 2000 yılında Bağ-Kura geçtim. 1 Nisan 2014’e kadar Bağ-Kuru ödedim.1 Nisan 2014’de sigortalı oldum. Ben ne zaman emekli olacağım?
Eray SÖYLEN
Cevap: Primi ödenen son yedi yılda fazla prim ödenen kurum şartlarıyla emekli olunduğundan, 1 Nisan 2014 tarihinde başlayan sigortalı çalışmanızı 1 Ekim 2017’ye kadar devam ettirerek, SSK’ya Bağ-Kurdan sonra 1260 gün prim öderseniz SSk şartlarıyla emekli olma hakkı elde edersiniz.  SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabi olursunuz. Bağ-Kurda boşluğunuz yoksa prim ödemeniz yeterli olduğundan, 1260 günden sonra prim ödemeseniz de,  54 yaşınızı dolduracağınız 22 Mart 2019’da emekli olabilirsiniz. 
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız