Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

25 Eylül 2014 Perşembe

Bağ-Kurlu eşim ne zaman emekli olabilir?

Eşinizin 55 yaşı doldurması gerek
Soru: Esim Hüseyin Çelik, 18 Kasım 1972 doğumludur. 17 Ağustos 1994 tarihinden itibaren Bağ-Kurlu olup hiç ara vermeden primlerini ödemiştir. Bu şartlar altında eşim ne zaman emekli olabilir?
 Emine ÇELİK
Cevap: Eşiniz emekli olmak için; 25 tam yıl(9000 gün) prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi.  Ara vermeden 17 Ağustos 2019 tarihinde kadar prim ödeyerek toplam primini 25 tam yıla tamamlaması şartıyla, 55 yaşını dolduracağı 18 Kasım 2027’de emekli olabilir.
Sigorta başlangıç tarihinden önce askerlik yapmışsa askerliğinin 3 ayını borçlanması halinde, emekli olacağı yaş 55 den 54’e düşer. Ve toplam primini 25 tam yıla tamamlaması şartıyla, 54 yaşını dolduracağı tarihte emekli olabilir.  
Ekrem SARISU - POSTA
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız