Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Aralık 2011 Perşembe

Kısmi askerlik borçlanmasıyla emeklilik hk.

51 yaşın dolmasını bekleyeceksiniz

Soru: Doğum Tarihim 12 Şubat 1964’dir. 1984 yılının 7. ayında askerlik görevime başladım. 18 ay askerlikten sonra, 15 Mart 1991 tarihinde Bağ-Kur'a giriş yaptım. Bağ-Kur'da toplam 2100 günüm var. SSK girişim ise 24 Ocak 2001 tarihinde olmuştur. Askerlik borçlanmamın tamamını ödersem, ne zaman emekli olurum? Ya da bir kısmını borçlanacak olursam hangi tarihte emekli olurum?


Salim KILIÇLI

Cevap: Askerliğinizin 480 gününü borçlanmanız halinde, sigorta başlangıç tarihiniz 480 gün geri gider ve emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5450 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabi olmanızı sağlar. Toplam 5450 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 51 yaşınızı dolduracağınız 12 Şubat 2015 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız