Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

27 Ağustos 2017 Pazar

Çocukluğumda babamın yanında çalıştım ama sigortam yoktu şimdi 1995 senesine dönük babamı mahkemeye verip bir kaç ay sigortalı olabilir miyim?

Dava açma hakkınız zamanaşımına uğramış
Soru: 12 yaşından beri çalışıyorum. Şu an 40 yaşındayım. 2000’de Bağ-Kura kayıt oldum fakat 2008’de prim ödemeye başladım. Zannedersem emeklilik yaşım 60. Çocukluğumda babamın yanında çalıştım. Ama sigortam yoktu. Şimdi 1995 senesine dönük babamı mahkemeye verip, bir kaç ay sigortalı olabilir miyim? Olabilirsem nasıl bir yol izlemeliyim? Birde babama ne kadar ceza çıkar?
Bayram DEMİRTAŞ
Cevap: Babanızın işyerinden ayrıldığınız tarihten itibaren 5 yıl içinde “Hizmet Tespit Davası”açmadığınızdan, hakkınız zamanaşımına uğramış. Bugün için babanız hakkında dava açarak başlangıcınızı geri çekemezsiniz. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız