Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Aralık 2015 Pazar

Hizmet birleştirme yapsam emekliliğim öne çekilir mi?


6 ay SSK primi emeklilik şartlarınızı değiştirmiyor
Soru:18 Kasım 1969 doğumluyum. 1988 yılında 4 ay, 1989 da 2 ay sigortalılığım var. 8 Şubat 1994’de memuriyete başladım. Hizmet birleştirme yapsam emekliliğim öne çekilir mi?
 Okan DENİZ
Cevap: Hizmetlerinizi birleştirmek zorundasınız. Ancak 6 ay SSK prim ödemesi emeklilik şartlarınızı değiştirmiyor. Askerliğiniz hakkında bilgi vermemişsiniz. Muhtemelen askerliğinizi memuriyete başlamadan önce yaptınız. Askerliğinizin de 9 ayını borçlanmanız halinde, 6 ay SSK priminizle birlikte 15 ay hizmet süresi kazanır ve emekli olmak için; 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 53 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve 15 Kasım 2017’ye kadar çalışarak toplam hizmet sürenizi 25 tam yıla tamamlamanız şartıyla,  53 yaşınızı dolduracağınız 18 Kasım 2022’de emekli olabilirsiniz.

Ekrem Sarısu - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız