Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Aralık 2015 Pazar

4 çocuğum var - Doğum borçlanması yapabilir miyim? - Ne kadar ödemem gerekir ve ne zaman emekli olabilirim?


Dört doğumunuzdan üçünü borçlanabilirsiniz
Soru: 19 Temmuz 1969 doğumluyum. Sigorta  başlangıç tarihim 1 Ocak 1994’da.  Arada boşluklar var. Halen bir şirkette sigortalı çalışıyorum. 2009’da vefat eden esimden emekli maaşı alıyorum. 1991,1997,1999 ve 2008 doğumlu 4 çocuğum var.  Doğum borçlanması yapabilir miyim?  Ne kadar ödemem gerekir ve ne zaman emekli olabilirim?
Derya YETKİN
Cevap: İlk doğumunuz sigorta başlangıç tarihinden önce olduğundan borçlanamazsınız. Şayet diğer doğum tarihlerinizden sonraki iki yıllık sürelerde prim ödemeniz yoksa, üç doğumunuzu borçlanarak toplam 2160 gün kazanabilirsiniz. Prim ödeme gün sayınızı dildirmemişsiniz. Toplam 5675 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 50 yaşınızı dolduracağınız 19 Temmuz 2019’da emekli olabilirsiniz.
Ekrem Sarısu - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız