Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

13 Aralık 2015 Pazar

15 yıl süre ve 3600 gün esasına göre kıdem tazminatı alarak ayrılmak istiyorum - Tazminatı mı alabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?

Kıdem tazminatı almak için nasıl bir yol izlemeliyim?
Soru: Sigorta girişim 1996’da Arada boşluklar var. 4700 gün prim ödemem var. Yılbaşında işyerimden 15 yıl süre ve 3600 gün esasına göre kıdem tazminatı alarak ayrılmak istiyorum. Son işyerim de 1 Ağustos 2011’den bu yana çalışmaktayım. Tazminatı mı alabilir miyim? Nasıl bir yol izlemeliyim?
Yakup KURAL
Cevap: Yaş haddinden emekli olmak için aranan şartlardan yaş dışındaki şartlar olan, 15 yıl sigortalılık süresi ve 3600 gün prim ödeme şartlarını sağladığınızdan kendi isteğinizle ayrılsanız da, kıdem tazminatı alma hakkınız var. Bunun için yapmanız gereken, bulunduğunuz yerdeki Sosyal Güvenlik Kurumu il veya merkez müdürlüğünden alacağınız “kıdem tazminatı alabilir yazısı” nı işverene ibraz etmekten ibarettir.

Ekrem Sarısu - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız