Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

4 Mayıs 2014 Pazar

Emeklilik yaşını 20 gün sonra dolduracak olan babamı nasıl emekli yapabilirim?

 


Babanız Bağ-Kurdan sonra SSK'ya 1260 gün prim ödemeli

Soru: Babam 15 Mayıs 1965 doğumlu. 1987 sigortalı olmuş. SSK ya 326 gün ödemiş. 1 Mart 2001 yılında Bağ-Kura başlamış 10 yıl 2 ay ödemiş. 17 Ağustos 2011 de sigortalı oldu. Bugüne kadar 659 gün pirim günü ödedi. Babamı nasıl emekli yapabilirim? Yaşını 20 gün sonra dolduracak.

Hüseyin GÜNEŞ

Cevap: Babanız 17 Ağustos 2011 de başladığı sigortalı çalışmasıyla, 601 gün daha prim ödeyerek 659 gün olan prim ödemesini 1260 güne tamamlaması halinde, SSK'da emekli olmak için: 25 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 50 yaş şartlarına tabi olur. 1260 günden sonra ya askerlik süresinin 129 gününü borçlanarak, ya da 129 gün daha prim ödeyerek toplam priminii 5375 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.  Babanızın emekli olacağı yaş 49 değil 50'dir. Ancak primi tamamlayacağı tarihe kadar 50 yaşı da tamamlamış olacağından yaş sorunu bulunmuyor. 

Ekrem SARISU - POSTA


--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Askerlik Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için 
tıklayın
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız