Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

8 Mart 2012 Perşembe

Babam vefat etti SSK maaşını annem alıyor babamın intibak yasasındaki hakkı halen geçerli mi?

Kapsamda olması şartıyla intibaktan dul yetim aylığı alanlarda yararlanır

Soru: Babam vefat etti. SSK maşını annem alıyor. Babamın intibak yasasındaki hakkı halen geçerli mi? Babam hak sahibi olursa, annem tamamını mı alır? Yoksa yarısını mı?


Yasemin DAL

Cevap: İntibak yasası 2000 yılından önce SSK’dan emekli olanları kapsıyor. Babanız 2000 yılından önce SSK’dan emekli olmuşsa, intibak yasasına göre emekli aylığı yeniden hesaplanacak. Anneniz babanızın aylığındaki artışın tamamını alamaz. Artıştan aylık bağlama oranında yararlanır. Annenizden başka aylık alan yoksa ve anneniz kendi çalışmasından dolayı sigortalılığı veya emekliliği değilse, aylık bağlama oranı yüzde 75 olduğundan, artışın yüzde 75 inin alır.

Ekrem SARISU - Posta
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız