Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

19 Şubat 2011 Cumartesi

1987 Maliye kayıtlıyım 2008 yılına kadar Bağ-kur girişim gözükmemektedir şimdi 1987 yılından günümüze kadar Bağ-kur borçlanması yapabilir miyim?

SORU:1987 Maliye kayıtlıyım 2008 yılına kadar Bağ-kur girişim gözükmemektedir 2008'de çıkan yasayla geriye dönük borçlanma yapamadığımdan dolayı 2008'de Bağ-kur'a kayıt olabildim. Tekrar 1987'ye dönük Bağ-kur borçlanması yapabilir miyim? 


Hüseyin D.


CEVAP:

Hüseyin bey; yazdıklarınızdan anlaşılan 1987 yılından beri vergi kaydınız olmasına rağmen Bağ-kur kaydınızı 1.10.2008'de yaptırmışsınız.


Eğer süresini geçirmeseydiniz 1987 değilde 4.10.2000 itibariyle Bağ-kur'unuz başlardı. 
Fakat o süreyi de geçirdikten sonra başvuru yapmışsınız ki sizi 1.10.2008 itibariyle başlatmışlar. Artık yapılacak bir şey yok.  O hakkın size verilmesi için yeni yasa çıkması gerekir.


Bağ-kur'a hiç kayıt olmayan ve hala işyerleri açık olan vergi mükelleflerinin Bağ-kur başlangıcı 1.10.2008 tarihidir.


Dolayısıyla  1987'den günümüze vergi mükellefi de olsanız aradaki boşlukları Bağ-kur'a borçlanmanız mümkün değildir.


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınızı Yanıtlıyor
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız