Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

31 Ağustos 2017 Perşembe

Yaşı beklerken vefat eden sigortalının eş ve çocuklarına aylık bağlanır mı?

Yaşı beklerken vefat eden sigortalının eş ve çocuklarına aylık bağlanır
Soru: Sigortalılık süresi ve prim ödemesini tamamlayıp emekli olmak için yaşın dolmasını bekleyen bir sigortalı, yaşı doldurmadan vefat ettiği takdirde, yasal olarak eşine ve uygun yaştaki çocuklarına maaş bağlanır mı?
İbrahim SEZGİN
Cevap: Emekli olmak için aranan şartlardan, sigortalılık süresi ve prim ödeme şartını sağlayıp emekli aylığı bağlanması için aranan yaşın dolmasını bekleyen sigortalı vefat ederse, eşine dul aylığı ve hak sahibi çocuklarına yetim aylığı bağlanır.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız