Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

30 Ağustos 2017 Çarşamba

Emekli Sandığına geçen 300 gün süremin emekli ikramiyesini alabilir miyim?

Bir tam yıldan az süre için emekli ikramiyesi ödenmez
Soru: 12 Ekim 1969 doğumluyum. İlk sigorta başlangıcım 1985’de. 1987-1988 arasında 300 gün Emekli Sandığına hizmetim var.(vekil öğretmen olarak.) 1991 yılından 2013 Ocak ayına kadar Türk Telekom da(özel şirket) SSK’lı olarak çalışarak 8600 gün prim ödedim. 2013 yılı Ocak ayında vergi muafiyeti (% 60) raporum ile emekli oldum. Kıdem tazminatımı aldım. 15 Haziran 2017 tarihli posta gazetesi köşenizde emekli sandığı ikramiyesi ile ilgili bir yazınız vardı. Bu maili ona istinaden yazdım. Son çalıştığım işyeri emekli sandığına tabi 300 günlük çalışmamı kıdem tazminatıma ilave etmedi. 300 günlük süremi hizmet birleştirmesi yaptım. SSK emekli maaşımı 300 gün ilave ederek primime ekledi ve maaşım eklenmiş haliyle hesaplandı. Benim sorum; Emekli Sandığına geçen 300 gün süremin emekli ikramiyesini alabilir miyim?
İsmail KAVLAK
Cevap: Son çalıştığınız işyeri memuriyet süreniz için emekli ikramiyesi ödemez. Emekli ikramiyesini Emekli Sandığı öder.( Emekli Sandığı ödediği emekli ikramiyesini daha sonra ilgili kamu kuruluşundan alır) Bir tam yıldan az süre için emekli ikramiyesi ödenmiyor. 10 ay için emekli ikramiyesi ödenmez. Diğer yandan emekli ikramiyesi alabilmeniz için, memuriyetten ayrıldığınız tarih itibariyle en az 10 yıl memuriyet süreniz olması gerekirdi. Maalesef emekli ikramiyesi alma hakkınız yok. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız