Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Ekim 2016 Çarşamba

Hangi tarihte emekli olabilirim? - Ve ne kadar maaş bağlanır?

http://www.emeklilikhaber.com/yazi/ssk-ve-bag-kur-emeklilik-hesaplama-2/
Ocak 2019’da emekli olabilirsiniz
Soru: 21 Ocak 1961 doğumlu bayanım. SSK başlangıç tarihim 4 Nisan 1995 olup 13 Ekim 1998 tarihine kadar fiili olarak çalışarak 1269 gün prim ödedim. 1 Ocak 1999 ila 31 Mart 2003 tarihleri arasında isteğe bağlı olarak SSK'ya 1620 gün prim ödemem var. Daha sonra ara verdim. 1 Nisan 2008 ile 31 Mart 2010 tarihleri arasında isteğe bağlı olarak SGK'ya 720 gün prim ödedim. Şu anda toplam 3609 gün prim ödemem var. Hangi tarihte emekli olabilirim? Ve ne kadar maaş bağlanır?
Meftune BALIKÇI
Cevap: SSK’da yaş haddinden emekli olmak için: 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan bundan sonra ödemeseniz dahi, 58 yaşınızı dolduracağınız 21 Ocak 2019 tarihine tarihinde emekli olabilirsiniz. Ne kadar emekli aylığı alacağınız çalışma hayatınız boyunca üstünden prim hesaplanan kazanç tutarınıza göre değişir.
Ekrem SARISU - POSTA


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız