Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

11 Ekim 2016 Salı

15 ay askerlik yaptım askerliğin ne kadarını borçlanmalıyım?


Askerlik borçlanması iki yıl erken emekli eder 
Soru: 11 Temmuz 1972 doğumluyum. SSK başlangıç tarihim Kasım 2000 olup 2220 gün prim ödemem var. 28 Şubat 1992’de askere gittim ve 15 ay askerlik yaptım. Askerliğin ne kadarını borçlanmalıyım?
Adem KÖPRÜ
Cevap: Askerlik sürenizin tamamını borçlanmanız halinde emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5975 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi oluşunuz. 3305 gün daha prim ödeyerek priminizi 5975 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 11 Temmuz 2030’da emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi borçlanmazsanız, toplam 7000 gün prim ödemeniz şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız 11 Temmuz 2032’de emekli olabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız