Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Mart 2016 Pazar

15 Ağustos 2002 sigorta girişliyim bu şartlarda ne zaman emekli olabilirim?


Primi 7000 güne tamamlayıp 58 yaşı doldurmanız gerekiyor
Soru: 22 Şubat 1979 doğumluyum. 15 Ağustos 2002 sigorta girişliyim. 4300 gün ödenmiş primim var. 2011 yılında bir kızım oldu. Bu şartlarda ne zaman emekli olabilirim?
Nur APARİ
Cevap: Emekli olmak için; 7000 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz.  2700 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız  22 Şubat 2037’de emekli olmanız da mümkün.  Doğum yaptığınız tarihten sonraki iki yılda prim ödenmeyen boş günlerini borçlanarak kazanma hakkınız var.
Örneğin doğum sonrasındaki iki yıl süresince prim ödemeniz yoksa borçlanarak 720 gün kazanabilirsiniz. Ancak emekli olacağınız tarihe kadar prim eksiğinizi çok rahat tamamlayabileceğinizden, bize göre doğum borçlanmasına gerek yok. Fakat  takdir sizin. 
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız