Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Mart 2016 Pazar

1 Mayıs 1997’de sigortalı oldum 2003 ve 2007 tarihlerinde doğum yaptım acaba ne zaman emekli olabilirim?


Emekli olmak için 53 yaşı doldurmanız gerek
Soru: 27 Haziran 1977 doğumluyum. 1 Mayıs 1997’de sigortalı oldum.  5016 gün prim ödemem var. 2003 ve 2007 tarihlerinde doğum yaptım. Acaba ne zaman emekli olabilirim?
Hülya EKİCİLER
Cevap: Emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5900 gün prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabisiniz. 884 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5900 güne tamamlamanız şartıyla, 53 yaşınızı dolduracağınız 22 Haziran 2030 da emekli olabilirsiniz. Doğum tarihlerinizden sonraki iki yıllık sürelerde prim ödenmeyen günleri borçlanma hakkınız var. İki doğumunuz sonrasında prim ödenmeyen 884 gününüz varsa borçlanarak prim eksiğinizi tamamlayabilirsiniz. Ancak emekli olacağınız tarihe kadar primi çok rahat tamamlayabileceğinizden, bize göre doğum borçlanmasına gerek yok.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız