Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

31 Aralık 2015 Perşembe

Şeker fabrikasına pancar verip Bağ-Kurlu oldum - Şimdiye kadar hiç prim yatırmadım - Ne zaman emekli olurum? - Kaç lira borçlanmam gerekiyor?

En az 5400 gün prim gerekiyor
Soru: 30 Nisan 1964 doğumluyum. 20 Ekim 1998 şeker fabrikasına pancar verip Bağ-Kurlu oldum. Şimdiye kadar hiç prim yatırmadım. 1982, 1987, 1989 doğumlu üç çocuğum var. Ne zaman emekli olurum? Kaç lira borçlanmam gerekiyor?
Feyza İNDERE
Cevap: Doğumlarınız Bağ-Kur başlangıç tarihinden önce olduğundan maalesef doğumlarınızı borçlanarak, gün kazanamazsınız. Sorunuzu cevaplandırmak için ürün satışınız nedeniyle başlattığınız tarım sigortanızın devam edip etmediğini, ürün satışlarınız ne kadar süre prim kazandırdığı,  prim borcunuzu nedeniyle sigortalılığınızın durdurulup durulmadığı bilgilere ihtiyaç var. Bu bilgileri gönderdiğinizde sorunuzu cevaplandırabiliriz. Fakat genel bir bilgi verecek olursak, priminizi en az 5400 güne tamamlamanız gerek.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız