Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

31 Aralık 2015 Perşembe

Cezaevinden isteğe bağlı prim ödeyerek emeklilik

Cezaevinden isteğe bağlı prim ödeyebilirsiniz
Soru: Şuan cezaevindeyim. 25 Eylül 1989’da sigortalı oldum. Şuanda da aktif görünüyor. 4861 gün primim var. Ben ne zaman emekli olabilirim?
Halil CAN
Cevap: Doğum tarihiniz, askerlik tarihiniz ve askerlik süreniz hakkında bilgi vermemişsiniz. Sorunuzu verdiğiniz bilgilerle sınırlı olarak cevaplayabiliyoruz. Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5450 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabisiniz. Şayet askerliğinizi borçlanmamışsanız, askerliğinizi borçlanıp (18 ay kabul ediliştir) ayrıca 49 günde isteğe bağlı prim ödeyerek toplam priminizi 5450 güne tamamlayacağınız tarihte, 51 yaşınızı da dolduruyorsanız(Doldurmuyorsanız 51 yaşınızı dolduracağınız tarihte) emekli olabilirsiniz. Şayet askerlik yapmamış veya askerliğinizi borçlanmışsanız isteğe bağlı olarak 589 gün prim ödeyerek toplam priminizi 5450 güne tamamlayabilirsiniz.
Ekrem SARISU - POSTA 

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız