Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

17 Aralık 2015 Perşembe

720 gün çocuk borçlanması yaptık - Kaç yılında kaç yaşında emekli olabilir?

Anneniz 3600 günün yanında 58 yaşı da dolduracak


Soru: Annem 3 Temmuz 1965 doğumlu. İlk Bağ-Kur başlangıç tarihi 1 Ocak 1985, Bağ-Kur terk tarihi 28 Şubat 1989 olup 1460 gün prim ödemesi var. Daha sonra SSK başlangıç tarihi 8 Kasım 2014 olup, halen SSK'lı olarak devam ediyor. Aradaki boşlukta 720 gün bir çocuk borçlanması yaptık. Kaç yılında kaç yaşında emekli olabilir? 2018 yılında 3600 günü dolduruyor. Bu tarihte emekli olabilir mi?
Özge AKINCI
Cevap: Anneniz SSK’da yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi. Anneniz 8 Kasım 2014’de başlayan sigortalı çalışmasıyla, 1420 gün daha prim ödeyerek toplam primini 3600 güne tamamlaması şartıyla, 58 yaşını dolduracağı 3 Temmuz 2023’de emekli olabilir.  
Ekrem SARISU - POSTA


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız