Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

18 Kasım 2015 Çarşamba

Yaş haddinden daha erken emeklilik


Yaş haddinde daha erken emekli olabilirsiniz
Soru: 29 Şubat 1960 doğumluyum. 13 Ekim 1997 sigorta giriş tarihim. 1980’de 20 ay askerlik yaptım. Halen çalışmaktayım. Askerlik borçlanması yaparsam, ne zaman emekli olurum?
Muzaffer ÇUBUKÇUOĞLU
Cevap: Askerlik sürenizi borçlanmanız halinde emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5825 gün prim ödeme ve 56 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve toplam 5835 gün daha prim ödemiş olmanız şartıyla, 25 yıllık sigortalılık sürenizi dolduracağınız 13 Şubat 2021’de emekli olabilirsiniz. Ayrıca toplam 3600 gün prim ödemiş olmanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız 29 Şubat 2020’de yaş haddinden emekli olmanızda mümkün.  Prim ödemeniz yeterli ise bu seçenekte askerlik sürenizi borçlanmanıza da gerek yok.  Hem askerliğinizi borçlanmayacağınızdan hem de daha erken emekli olacağınızdan bu seçenek avantajı.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız