Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

18 Kasım 2015 Çarşamba

Erken emekli olmak için ne yapmalıyım?

Erken emekli olma yolu yok
Soru: 10 Haziran 1974 doğumluyum. 15 Ocak 1995 tarihinde sigorta başlangıcım var. 5300 gün prim ödemem var. 1997 ve 2012 doğumlu iki çocuğum var. İlk doğumdan 14 ay sonra çalışmaya başladım. İkinci doğumdan sonrada hiç çalışmadım. Erken emekli olmak için ne yapmalıyım? Erken emekli olamazsam en erken hangi tarihte emekli olabilirim?
E. Ö.
Cevap: Emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5750 gün prim ödeme ve 51 yaş şartlarına tabisiniz. 450 gün doğum borçlanması yaparak veya prim ödeyerek toplam priminizi 5750 güne tamamlamanız şartıyla, 51 yaşınızı dolduracağınız 10 Haziran 2025’de emekli olabilirsiniz. Maalesef bu tarihten önce emekli olmanız mümkün değil.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız