Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

6 Kasım 2015 Cuma

Asgari geçim indirimini işverenden alamayan çalışanların dikkatine!

Asgari geçim indirimini ödemeyen işverenin başı derde girer
Soru:40 aydır aynı yerde çalışıyorum. Fakat asgari geçim indirimim ödenmiyor. Ama geçen ay bordoya baktım 91 lira asgari geçim indirimim var. Eşim çalışmıyor. İki çocuğum var. Söylediğimde işyerinden kızdılar. Karışma dendi. Ne yapayım?
Şevket CEYLAN
Cevap: İşverenden ödenmeyen asgari geçim indiriminin ödenmesini talep edin. Ödemezse şikâyet hakkınızı kullanarak, durumu Maliyeye bildireceğinizi iletin. İşveren akıllıdır. Maliyeye şikâyet edilmesi halinde başının derde gireceğini bilir. Ve zor duruma düşmemek için, asgari geçim indiriminizi öder. Ödemezse, bulunduğunuz yerdeki vergi dairesi başkanlığına durumu yazılı olarak bildirmeniz halinde, Maliye gerekli takibatı yapar ve ödenmeyen asgari geçin indiriminizin ödenmesini sağlar.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız