Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

7 Kasım 2015 Cumartesi

10 gün askerlik borçlanmasıyla emeklilik

Askerliğinizin 10 günü borçlanmanız yeterli

Soru: 6 Ocak 1968 doğumluyum. Askerlik hizmetimi Mayıs 1990-Kasım 1991 yılları arasında 18 ay olarak yaptım. 1 Haziran 1994’da sigortam başladı. Aynı şirkette halen devam ediyor ve çalışmaktayım.  Sigortam askerlikten sonra başladı. Zannederim 7560-7600 günüm var. Borçlanmam gerekiyor mu? Ne zaman emekli olabilirim? 
Ali KARAMAN
Cevap: Askerlik sürenizin 10 gününü borçlanmanız halinde, emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5675 gün prim ödeme ve 54 yaş şartlarına tabi olursunuz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan, borçlanmadan sonra prim ödemeseniz de, 54 yaşınızı dolduracağınız 6 Ocak 2022’de emekli olabilirsiniz.  Askerliğiniz 8 gün fazla(toplam 548 gün) olsaydı, tamamını borçlanıp, 53 yaşı dolduracağınız tarihte emekli olabilecektiniz. Şubenizden askerlik sürenizi kontrol etmenizde yarar var.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız