Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

28 Kasım 2014 Cuma

1992 yılından beri vergi mükellefi olan babam hangi emeklilik şartlarına tabidir?

Babanız 9000 gün prim ödeyip 60 yaşı dolduracak
Soru: Babam 1992 tarihinden beri vergi mükellefidir. Ama Bağ-Kur girişi 1 Ekim 2008 de başladı. Prim borcu birikti. 2008 den sonra az bir ödeme yaptık. Babam hangi emeklilik şartlarına tabi. Ne zaman nasıl emekli olur?
ENENER
Cevap: Babanız gibi süresi içinde Bağ-Kura kayıt ve tescilini yaptırmayanların sigortalılık hak ve yükümlülüğü 1 Ekim 2008 den itibaren başlatılmakta. Babanızın da Bağ-Kuru 1 Ekim 2008 den başlatılmış. Emekli olmak için; ya 9000 gün prim ödeyip 60 yaşı dolduracak. Ya da 5400 gün prim ödeyip 63 yaşı dolduracak.  Babanızın doğum tarihini askerlik tarihini(ay, gün, yıl olarak) ve askerlik süresini bildirirseniz sorunuza daha net cevap verebiliriz.
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız