Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

10 Temmuz 2014 Perşembe

Askerliğimi ve buğday ofisi ara borçlanmayı ödeyebilir miyim? - Ödersem ne yapmam gerekir? - Ne zaman emekli olurum?

Bağ-Kuru prim kesintisi yapılan tarihten başlatabilirsiniz

Soru: 1952 doğumluyum.  2004 de buğday ofisine buğday sattım. Oradan Bağ-Kur pirimi kesildi. 1 Ocak 2008 den itibaren Bağ-Kura yazıldım. Her ay prim ödüyorum. Askerliği ve buğday ofisini ara borçlanmayı ödeyebilir miyim? Ödersem ne yapmam gerekir? Ne zaman emekli olurum? 

 Volkan İŞLEYEN

Cevap: Buğday satışınızdan yapılan Bağ-Kur kesintisini gösterir müstahsil makbuzu ile bulunduğunuz yerdeki sosyal güvenlik il veya merkez müdürlüğüne başvurmanız halinde, Tarım Bağ-Kurunuz 1994'den başlatılır. 2008'e kadar prim kesintisi yapılan yılları Bağ-Kurlu olarak kazanabilirsiniz. Bağ-Kurda yaş haddinden emekli olmak için; 15 tam yıl prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabisiniz. Askerliğinizi de borçlanıp, toplam primini 15 tam yıla tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.

Ekrem SARISU - POSTA


--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz tüm sorularınızı emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderiniz. 
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız