Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

12 Aralık 2013 Perşembe

Eşim eksik prim günlerini borçlanarak emekli olabilir mi?

Eşiniz prim eksiğini borçlanamaz ancak doğum borçlanması yapabilir

Soru: Eşim 1 Ocak 1962 doğumlu. 1982 yılında sigorta başlangıcı var. Toplam 3500 gün prim ödemesi bulunuyor. Üzerini borçlanarak emekli olabilir mi? Veya Başka nasıl emekli olabilir?

Ömer YEŞİLTEPE

Cevap: Eşiniz emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 40 yaş şartlarına tabi. 1500 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5000 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir. Eşiniz prim eksiğini borçlanarak tamamlayıp emekli olamaz. Ancak eşinizin, doğum sonrasındaki iki yıllık sürelerde prim ödemesi olmayan iki doğumu varsa, iki doğumunu borçlanarak toplam 1440 gün kazanabilir. Bu takdirde, 60 günde çalışarak prim ödeyip toplam primini 5000 güne tamamlayarak, iki ay sonra emekli olması da mümkün.

Bir başka seçenekte, 100 gün daha prim ödeyerek toplam primini 3600 güne tamamlaması şartıyla, 58 yaşını dolduracağı 1 Ocak 2020 de emekli olmasıdır.


Ekrem Sarısu - POSTA


--
SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK DANIŞMANLIĞI

Emeklilik Tarihinizi Hesaplatmak için tıklayın
SGK Hizmet Birleştirme İşlemleri hakkında bilgi için tıklayın
SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvurularınız için tıklayın
Bağ-kur Hizmet ve Prim Borcu Sorunlarınız için tıklayın
Asker Borçlanmasıyla Erken Emeklilik Hesabı için tıklayın
Çözemediğiniz Her Türlü SSK ve Bağ-kur Sorunları için 
tıklayın

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız