Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

15 Kasım 2012 Perşembe

İltifat alan kişiler neden kendilerini para ödülü kazanmış gibi hissediyorlar? - JAPONLAR ARAŞTIRDI!

İltifat para etkisi yapıyor!


Japonya’da bulunan Tokyo Üniversitesi’ndeki araştırmacılar insanların iltifat aldıklarında neden mutlu olduklarını araştırdı.


48 yetişkin katılımcı ile gerçekleştirilen çalışma sonucu karşıdaki güzel sözlerin beyni etkileyerek mutlu ettiği gözlemlendi. Testler süresince katılımcılar üç gruba ayrıldı. İlk gruba araştırmacılar iltifat ederken ikinci gruba sadece bu kişilerin yanında durmaları üçüncü gruba ise ilk iki grubu izleyerek değerlendirmeleri söylendi.

Alınan sonuçlara göre kendisine kompliman yapılan kişilerin beyinlerindeki striatum adlı bölgelerindeki aktivasyon seviyesinin arttığı ve buna bağlı olarak da kişilerin kendilerini daha özgüvenli ve iyi hissettikleri ortaya çıktı.

Araştırmayı yürüten isimlerden Norihiro Sadata “İltifat alan kişiler para ödülü kazanmış gibi hissediyorlar. Bir insanın kompliman duyması halinde yaptığı işte daha iyi hale geldiğini bilimsel olarak kanıtladık. Her türlü gelişmeyi ödüllendirmemiz gerekiyor” diye konuştu. MİLLİYET

Etiketler: Tokyo, sadece, Japonya, İltifat, para etkisi, striatum,ltifat alan kişiler, para ödülü kazanmış gibi, Norihiro Sadata,Araştırma,Tokyo, sadece, Japonya,48 yetişkin katılımcı,Tokyo Üniversitesi, mutlu luk hissi, TestÖzel sağlık sigortası fiyatları kişisel özelliklerinize, geçirilmiş rahatsızlıklara, hastane ağına ve poliçe limitleri gibi detaylara göre farklılık gösterir.


Sağlık sigortası prim ve teklif karşılaştırma işlemi için bilgilerinizi tam ve doğru doldurmanız gerekir.


Özel sağlık sigortası teklifinizi görmek için bilgilerinizi eksiksiz doldurun, en uygun poliçeye ulaşın!

Sağlık Sigortanızı Seçmek İçin Linklerden birine tıklayıp 
Sağlık Sigortası Hesaplama Aracını kullanabilirsiniz.Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız