Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

3 Mart 2012 Cumartesi

Bu koşullarda SSK’lı olsam ne zaman Bağ-Kuru devam ettirsem ne zaman olabilirim?

Bağ-Kurdan Aralık 2022’de SSK’dan Eylül 2015 de emekli olabilirsiniz

Soru: 6 Ocak 1964 doğumluyum. 18 ay askerlik yaptım. 1 Haziran 1992 de başlayan Tarım Bağ-Kurumu, 1 Kasım 1994’te durdurdum. 1 Kasım 2001’de tekrar başlattım. Bu koşullarda SSK’lı olsam ne zaman emekli olabilirim? Bağ-Kuru devam ettirsem ne zaman olabilirim?


Kamil YILDIZ

Cevap: Bağ-Kurda emekli olmak için 25 tam yıl prim ödeme ve 57 yaş şartlarına tabisiniz. Ara vermeden prim ödeyerek, toplam priminizi 25 tam yıla tamamlayacağınız 31 Aralık 2022 tarihinde emekli olabilirsiniz.

Sigortalı bir işte çalışarak 1260 gün prim ödemeniz ve sigortalı çalışırken askerliğinizi borçlanmanız halinde, SSK’da emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5525 gün prim ödeme ve 52 yaş şartlarına tabi olursunuz. 1 Mart 2012 den itibaren sigortalı çalışmaya başladığınızı ve aralıksız prim ödediğinizi varsayarsak, priminizi 1260 güne tamamlayacağınız 1 Eylül 2015 ten sonra prim ödemeseniz de, 52 yaşınızı dolduracağınız 6 Ocak 2016 tarihinde emekli olabilirsiniz.
Daha az prim ödeyerek daha erken emekli olacağınızdan SSK avantajlı.

Ekrem SARISU - POSTA
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız