Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

19 Ocak 2012 Perşembe

İki ayrı işyerinden 31 gün SSK bildirimi yapılan sigortalının durumu hk.

İki ayrı işyerinden 31 gün bildirimi yapılan sigortalı

Çalıştığım şirketin bir deposu aynı il sınırları içinde farklı bir ünite adresine taşındı. Bu depoda çalışan 35 işçinin, 20 Aralık olarak eski işyerinden çıkışı verilip, 21 Aralık itibariyle yeni işyerinde girişleri yapıldı. Bu işçiler için eski işyerinde 20 gün, yeni işyerinde 11 gün sigorta günü olmak üzere toplam 31 gün bildirim olacaktır. Bu işlem doğru mudur, yoksa başka bir uygulama şekli var mıdır?


Ali Şahin

Yapacağınız bildirimler doğru. 20 gün eski işyerinden, 11 gün de yeni işyerinden bildirimleri yapılacak. Sigortalı açısından aralık ayına ait prim ödeme gün sayısı kurum tarafından 30 gün olarak dikkate alınmakla birlikte, prime esas kazanç olarak 31 günlük prime esas kazanç tutarı dikkate alınacak.

Metin TAŞ & Sezgin ÖZCAN - AKŞAM
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız