Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

17 Şubat 2018 Cumartesi

Sigortadan emekli olmak için ne yapmalıyım?

Bağ-Kurdan daha erken emekli olabilirsiniz
Soru: 20 Ocak 1962 doğumluyum. 20 ay askerlik yaptım. 2008 Ağustos ayında tarım Bağ-Kur yatırmaya başladım. Ve halen prim yatırıyorum. Daha önceden hiç bir sigorta girişim yok. Ne zaman emekli olurum? Ve sigortadan emekli olmam için ne yapmalıyım?
Sinan KARAYİĞİT
Cevap: Askerlik sürenizi borçlanıp Aralık 2021’e kadar da prim ödeyerek toplam priminizi 5400 güne tamamlamanız şartıyla, 62 yaşınızı dolduracağınız 20 Ocak 2024’de emekli olabilirsiniz. Bağ-Kurdan daha erken emekli olacağınızdan SSK’dan emekli olmanızın avantajı yok.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız