Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

18 Ocak 2018 Perşembe

İşten ayrıldığınız tarihten itibaren 5 yıl içinde “ hizmet tespit davası” açma hk.

http://emeklilikdanismanlik.blogspot.com/2013/03/en-erken-nereden-ve-nasl-emekli.html
Hakkınız zamanaşımına uğramış 
Soru: 1992 yılında bir işyerinde 1.5 yıl çalıştım. Bana sigorta formu doldurdular. Benimle aynı zamanda işe girenlere SSK kartları dağıtıldı. Fakat bana verilmedi. 2004’ten bu yana SGK’lı olarak çalışıyorum. Bir arkadaşım benim 1992 de bir form doldurduysam bunun kesinlikle arşivlerde olabileceğini, hukuki olarak hakkımı aramamı tavsiye etti. Bende alelacele firmayı buldum. Hala aktif faal çalışıyor. Kendilerine hiç bir cezai muide gelmeyecek şekilde bir yazı hazırlamalarını imzam karşılığında 1992 yılında yanlarında çalıştığıma dair bir yazı istediğimi ve bunun benim emekliliğimi etkileyeceğini, kötü niyetli olmadığımı ilettim. Fakat 1 yıl kadar beni salladılar. Avukat buldum. O da bana sigorta başlangıcı yoksa hiç bir şey yapılamayacağını söyledi. Sorum şu;1992 yılında birlikte çalıştığımız 20 kişiden en az 2/3 kişi bana şahitlik eder bununla ilgili dava açma hakkım var mıdır? Dava açarsam kazanabilir miyim?
Nurullah ÇOŞKUN
Cevap: İşten ayrıldığınız tarihten itibaren 5 yıl içinde “ hizmet tespit davası” açmadığınız için hakkınız zaman aşımına uğramış. Maalesef bugün dava açarak bir hak kazanamazsınız. Şayet işe giriş bildirgeniz kuruma verilse de, çalışma süreniz bildirilmemiş olsaydı, bu durumda dava açar ve mahkemede çalışmanızı şahitle ispatlayarak 1992’den gün kazanabilirdiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK DANIŞMANLIK

SSK ve Bağ-kur emeklilik başvurularınız için tıklayın
SGK bizmet birleştirme işlemleri hakkında bilgi için tıklayın
Doğum borçlanmasıyla hemen emeklilik hesabı için tıklayın
Askerlik borçlanmasıyla erken emeklilik hesabı için tıklayın
Online SSK ve Bağ-kur Emeklilik Takibi Danışmanlığı
Bağ-kur hizmet ve prim borcu sorunlarınız için tıklayın

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Emeklilik Sorularınız İçin Yazın:
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız