Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

9 Ekim 2017 Pazartesi

POMEM’de geçen süreyi borçlandığımda emeklilik tarihlerimde bir değişiklik olur mu?

Aylıksız Temmuz 2021’de emekli olabilirsiniz
Soru: 13 Mayıs 1978 doğumluyum. Halen Polis Memuru olarak görev yapmaktayım. Polis Meslek Eğitim Merkezinden 17 Aralık 2005 tarihinde mezun olarak bu tarihte Polis Memuru olarak göreve başladım.  20 Aralık 2000 -2 Nisan 2004 arasında 429 gün SSK ya prim ödedim. Sigortalı hizmetimi borçlanarak şimdiki hizmetimle birleştirdim. Daha sonra 5510 sayılı kanunun 46.maddesine istinaden(Geçici 4.md. 10ncu fıkrası) 9 Eylül 1996 –29 Haziran 2000 tarihleri arasında sivil öğrencilikte geçen(fakülte) 3 yıl 9 ay 21 günlük öğrenim süremi borçlanarak emeklilikte geçerli fiili hizmetime eklettim.(2013 yılında) Son olarak 21 Mart 2001–20 Kasım 2001 arasında yapmış olduğum 8 aylık kısa dönem askerlik süremi borçlanarak hizmetimle birleştirdim.(2016 yılında). Yukarıda ki bilgilere göre maaşsız ve maaşlı emeklilik tarihim ne olur? Bir de 5510 sayılı kanunun 4.maddesinin (e) fıkrasına 12 Temmuz 2013 tarihinde Polis Meslek Eğitim Merkezinde adaylıkta geçen sürelerin sigorta başlangıcı olarak kabul edildiği ve sigortalı sayıldığı hükmü eklenmiştir. Ben 2005 tarihinde mezun olduğumdan bu madde bizi kapsamamakta ve borçlanma yapabileceğimize dair bir hüküm de bulunmamaktadır. Bu durumu yargıya taşıma düşüncesindeyim. Borçlanma hakkı elde ederek 12 Haziran 2005-17 Aralık 2005 tarihleri arasında POMEM’ de geçen süreyi borçlandığımda emeklilik tarihlerimde bir değişiklik olur mu?
Atilla BÜYÜKARDA
Cevap: Emekli olmak için; 25 tam yıl fiili hizmet süresi ve 60 yaş şartlarına tabisiniz. Fiili hizmet sürenizi 25 tam yıla tamamlayacağınız 15 Temmuz 2021’de maaşsız olarak işinizden ayrılabilirsiniz. Polislerin zorunlu emeklilik yaşı olan 55 yaşınızı dolduracağınız 13 Mayıs 2033’ de de aylık bağlatarak(maaşlı olarak) emekli olabilirsiniz.  POMEM’ de geçen 6 aylık süreyi borçlanmanız halinde, 25 fiili hizmet yılınızı 6 ay erken doldurursunuz. Yani aylıksız olarak 15 Mart 2021’de emekli olabilirsiniz.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA


SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Emeklilik Sorularınız İçin Yazın:

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK DANIŞMANLIK

SSK ve Bağ-kur emeklilik başvurularınız için tıklayın
SGK bizmet birleştirme işlemleri hakkında bilgi için tıklayın
Doğum borçlanmasıyla hemen emeklilik hesabı için tıklayın
Askerlik borçlanmasıyla erken emeklilik hesabı için tıklayın
Online SSK ve Bağ-kur Emeklilik Takibi Danışmanlığı
Bağ-kur hizmet ve prim borcu sorunlarınız için tıklayın

İŞÇİ - ESNAF VE MEMURLARIN EMEKLİLİK ŞARTLARI

4/a Hizmet Akdi ile SSK'lı Çalışanların Emeklilik Şartları - TABLO
4/b Kendi Adına ve Hesabına Bağımsız Çalışanların Emeklilik Şartları - TABLO
4/c Kamu Görevlilerinin Emeklilik Şartları - TABLO
Vergi İndiriminden Faydalanan Sigortalıların Emeklilik Şartları - TABLO
Tarımda Hizmet Akdiyle Çalışanların Emeklilik Şartları - TABLO
Tarımda Kendi Adına ve Hesabına Bağımsız Çalışanların emeklilik şartları - TABLO

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız