Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

7 Temmuz 2017 Cuma

Normal aylık ile engelli aylığı bağlama oranı aynı mı?

Engelliye 5400 gün prim ödemesi var gibi aylık bağlanır

Soru: Babam engelliden emekli oldu. Öğrenmek istediğim normal aylık ile engelli aylığı bağlama oranı aynı mı? Yoksa farklı mı?
Melisa DEMİRKAYA
Cevap: Engelli hakkıyla emekli olana, 5400 gün prim ödemiş gibi emekli aylığı bağlanır. Bu; 5400 günden az primi olanlara, hak ettiği aylıktan daha fazla tutarda aylık bağlandığı anlamına geliyor. Ancak 5400 günden fazla prim ödemesi olup engelli hakkıyla emekli olanların aylık bağlama oranı aynıdır. Yani normal emekli ile engelli emekliliği arasında fark olmaz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız