Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

11 Haziran 2017 Pazar

Borçlanarak emekli olma hakkı sağlayan bir düzenleme yapıldı mı?

Borçlanarak emeklilikle ilgili düzenleme yapılmadı
Eşimin doğum tarihi 9 Mart 1967’dir. Sigortalı ilk işe giriş tarihi 1 Ağustos 2006 olup, toplam prim gün sayısı sadece 523 gün.
1- Nisan ayında yürürlüğe girdiği söylenen bir duruma göre, borçlanarak emekli olması mümkün mü, yaklaşık ne kadar borç çıkar ve bu borca banka kredisi alınıyor mu, kaç yaşında emekli olur?
2- Yukarıdaki yolu mu izleyelim yoksa bir milletvekilinin verdiği 25 yıllık evli olan kadınların emekliliğiyle ilgili yasa teklifinin sonucunu mu bekleyelim?
3- Emekli olabilirse alacağı aylık miktarı ne kadardır? İslam Menlikli
1- Nisan ayında borçlanarak emekli olma hakkı sağlayan bir düzenleme yapılmadı.
2- Birinci sorunuzla ilgili izleyebileceğiniz bir yol yok. İsterseniz kanun teklifinin sonucu bekleyebilirsiniz ancak teklifin kabul edileceğine ihtimal vermiyorum.
3- Emekli olursa alacağı aylık, üzerinden prim ödeyeceği kazanç tutarı ve prim gün sayısına bağlı. Primleri asgari ücret üzerinden ödenirse, asgari ücretin yüzde 35’i kadar emekli aylığı bağlanır.


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Sezgin ÖZCAN - SÖZCÜ

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız