Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

28 Mayıs 2017 Pazar

SGK’dan iki maaş birden alınamaz mı?

Verilen bilgi doğru değil anneniz iki aylığı birlikte alabilir
Soru: Babam ziraat bankasından emekli memur babamı 14 Ağustos 2016’da kaybettik. Annem şu anda babamın maaşını  almakta. 20 Ocak 2017’de annem babasını kaybetti. Dedem SSK emeklisiydi.  SGK’ ya dedemin maaşı için de başvuru da bulunduk. SGK’ dan iki maaş birden alınamaz arzu edilen maaş bağlanır diye yanıt geldi. Çevremiz de bu şekilde iki maaş alan bir iki örnek var. Bana bu konuda ne yapmamız gerekir?
İbrahim KAFADAR
Cevap: Anneniz sigortalı çalışmıyor veya kendi çalışmalarından dolayı emekli değilse, Anneniz Emekli Sanığından eşinden dolayı dul aylığı alırken, babasından dolayı da SSK’dan da yetim aylığı alabilir. Eşi ve babası aynı sosyal güvenlik kurumuna tabi olsaydı, iki aylığı birlikte alamazdı. Verilen bilgi doğru değil. Yazılı olarak başvurmanız halinde annenize babasından dolayı yetim aylığı bağlanacaktır. 


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız