Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

10 Mart 2017 Cuma

KHK ile meslekten ihraç edilen emniyet personelinin emekli ikramiyesi hk.

Hizmet birleşmesi varsa ihraç edilen memur emekli ikramiyesi alamaz
Soru: KHK ile ihraç olan emniyet personeli yıpranmasını alabiliyor mu? Ayrıca 2012’den önce hizmet birleştirmesi yapılmış ise, emekli ikramiyesi alınabilir mi? Aksi takdirde AYM tarafından kanunun iptali mi gerekir.  İhraçtan sonra 3.5 yılı geçmeden kısa süreli özel sektörde çalışılsa örneğin 3 ay, yine emekli sandığından mı emekli olunuyor?
Gökhan DEMİR
Cevap: KHK ile meslekten ihraç edilen emniyet personeli hak ettiği fiili hizmet süresi zammını alır. Ne zaman olursa olsun hizmet birleşmesi ile emekli olan ihraç edilen memur, emekli ikramiyesi alamaz. Emekli ikramiyesi alabilmesi için mevcut kanunun değiştirilmesi gerekir. İhraçtan sonra 1260 günden(3.5 yıldan) az SSK veya Bağ-Kura prim ödeyerek hizmet süresini tamamlayan, Emekli Sandığından emekli olur. 1260 gün prim ödemesi halinde Emekli Sandığından emekli olamaz. 2,3 ay prim ödemenin sakıncası yok. Ancak 2, 3 ayda olsa SSK ile Emekli Sandığı hizmet süresi birleştirileceğinden emekli ikramiyesi alınamaz.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız