Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Şubat 2017 Perşembe

Emeklilik yaşı düşürülecek mi?

Emeklilik yaşı düşürülecek mi?

Soru: Emeklilikte yaşa takılanları hiç gündeme getirmiyorlar. Konuyu kapattılar. Acaba gazetenizde de bu konuya yer verir misiniz? Esnaf Bağ-Kurluyum,  1987 tarihli girişim var, 1960 doğumluyum. Torba yasasından yararlandık. Devletimiz bu konuyu lütfen duysun.
Rifat CAN
Cevap: Gündem de emeklilik yaşını düşürülmesi yok. Yaşı düşürmenin ne maliyet getireceği hususunda yetkililerce çalışma yapılmıştı. Sanırım bütçe imkânlarını zorlayan bir maliyet çıktığından, konu gündemden çıkartıldı. SGK’ nın açıkları genel bütçeden karşılandığından konu hassas.  Belki zaman içinde genel bütçedeki iyileşmeye paralel olarak yaşı düşüren bir yasa çıkartılabilir. 1987’den beri aralıksız prim ödüyorsanız emekli olmanız gerekir.

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Kaynak: Ekrem SARISU - POSTA

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız