Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

29 Ekim 2016 Cumartesi

SSK Emeklisi olan babamdan maaş alabilir miyim?


Özel vakıf emekli sandığından emekli olanda SSK’dan yetim aylığı alamaz
Soru: 66 yaşında özel bir bankanın vakıf emekli sandığı emeklisiyim. Acaba SSK Emeklisi olan babamdan maaş alabilir miyim? Bu konuda bilgilendirirseniz çok memnun olurum?
Nilgün BABALAR
Cevap: SSK; emekli kız çocuklarına ana veya babalarından dolayı yetim aylığı bağlamaz. Emekli olunan Sosyal Güvenlik Kurumu'nun bir önemi yok. Burada önemli olan kendi çalışmalarından dolayı emekli olunmasıdır. Emekli olduğunuzdan maalesef SSK’dan yetim aylığı alamazsınız.
Ekrem SARISU - POSTA


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız