Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

24 Ekim 2016 Pazartesi

6 ay askerlik borçlanmasıyla bir yıl erken emeklilik


6 ay askerlik borçlanmasıyla bir yıl erken emekli olabilirsiniz
Soru: 10 Ocak 1971 doğumluyum. Sigorta girişim 17 Kasım 1994 Bağ-Kura olup 2 yıl 3 ay 14 gün Bağ-Kura prim ödedim. Daha sonra SSK ile devam ettim. 6.000 gün üzerinde SSK sürem var. Ne zaman emekli olabilirim?
Ahmet Emin YILMAZ
Cevap: Emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi,5750 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabisiniz. Priminiz yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemeseniz de, 55 yaşınızı dolduracağınız 10 Ocak 2026’da emekli olabilirsiniz. Askerliğiniz hakkında bilgi vermemişsiniz. Askerliğinizi sigorta başlangıç tarihinden önce yapmışsanız(yapmış olmalısınız) askerlik sürenizin 6 ayını borçlanmanız halinde, 54 yaşınızı dolduracağınız 10 Nisan 2025’de emekli olmanızda mümkün.
Ekrem SARISU - POSTA


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız