Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Ekim 2016 Cuma

5550 gün pirim ödemem var 1991-1992 yılları arasında 15 ay askerlik yaptım acaba ne zaman emekli olabilirim?


Askerliğinizin 280 gününü borçlanmalısınız
Soru:5 Ocak 1969 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihim Ağustos 1993 olup toplam 5550 gün pirim ödemem var. 1991-1992 yılları arasında 15 ay askerlik yaptım. Acaba ne zaman emekli olabilirim?
Yılmaz TEMUROĞLU
Cevap: Askerlik sürenizin 280 günü borçlanmanız halinde, sigorta başlangıç tarihimiz 280 geri gider ve emekli olmak için: 25 yıl sigortalılık süresi, 5600 gün prim ödeme ve 53 yaş şartlarına tabi olursunuz. Prim ödemeniz yeterli olduğundan borçlanmadan sonra prim ödemeseniz dahi, 53 yaşınızı dolduracağınız 5 Ocak 2022 tarihinde emekli olabilirsiniz. 
Ekrem SARISU - POSTA


Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız