Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

21 Ekim 2016 Cuma

25 yıl doldurması gerekir diyorlar babam yaş haddinden SGK’dan emekli olabilir mi?


Babanız Haziran 2017’de emekli olabilir
Soru: Babam Haziran 1958 doğumlu. Şubat 1997 de Bağ-Kur  girişi var. 19 yıldır sigortalı. Son 3.5 yıldır da SSK’lı. 5500 gün primi var. SSK da 1261 günü doldu. SSK’dan emekli olması için hangi şartlar gerekir? Yaş haddinden SGK’dan emekli olabilir mi?  25 yıl doldurması gerekir diyorlar.
Birol KOCABAY
Cevap: Babanız SSK’da yaş haddinden emekli olmak için;15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 59 yaş şartlarına tabi. Primi yeterli olduğundan bundan sonra prim ödemese de, 59 yaşını dolduracağı Haziran 2017’de emekli olabilir.

Ekrem SARISU - POSTA

Emeklilik ve çalışma hayatı hakkında daha fazla bilgi için tıklayın

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız