Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

16 Temmuz 2016 Cumartesi

Askerlik borçlanması iki yıl erken emekli eder

Askerlik borçlanması iki yıl erken emekli eder
Soru: 4 Ağustos 1977 doğumluyum. Sigorta başlangıç tarihi 30 Ocak 2001’dir. 5320 gün prim ödemem var. 97-99 arası 18 ay askerlik yaptım. Ne zaman emekli bilirim?
Eyyup KARATAŞ
Cevap: Askerliğinizi borçlanmanız halinde, başlangıç tarihiniz 18 ay geri gider ve emekli olmak için; 25 yıl sigortalılık süresi, 5975 gün prim ödeme ve 58 yaş şartlarına tabi olursunuz. Borçlanmadan sonra 115 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5975 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 4 Ağustos 2035’de emekli olabilirsiniz. Askerliğinizi borçlanmazsanız priminizi 7000 güne tamamlamanız şartıyla, 60 yaşınızı dolduracağınız tarihte emekli olabilirsiniz.  Askerlik borçlanması 1025 gün az prim ödetip,  iki yılda erken emekli ettiğinden borçlanmak akılcı.

Ekrem SARISU - POSTA

AŞAĞIDAKİ KONU BAŞLIKLARI İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR:

  1. Emekli olma yaşımı rica etsem öğrenebilir miyim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
  2. İlk işe giriş tarihinden sonra yapılan askerlik süresinin borçlanılması halinde emeklilik yaşı değişir mi? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
  3. 8000 prim günüm var acaba ne zaman emekli olabilirim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
  4. 550 gün askerlik yaptım erken emeklilik için ne kadar askerlik borçlanması yapmam gerekiyor? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
  5. SSK prim gün sayımı doldurup çalışmayı bırakırsam eşimin sigortasından faydalanabilir miyim?
  6. Hangi ödeme ve yardımlar Kıdem tazminatı hesabında dikkate alınmaz?
  7. Kıdem tazminatı hesabında dikkate alınan ödeme ve yardımlar nelerdir?
  8. SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları
  9. SSK ve Bağ-kur primlerimi birleştirmek için ne yapmalıyım?
  10. Eksik günlerimi eski vergi ve şirket ortaklığı kayıtlarımı ibraz ederek kısmi Bağ-kur ödemesi yapmak suretiyle tamamlayabilir miyim?
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız