Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

14 Mart 2016 Pazartesi

GSS prim borçlarının affı gündemde mi?

GSS prim borçlarının affı gündemde mi?
26 Ağustos 2015 tarihinde SSK’dan Bağ-Kur'a isteğe bağlı sigorta türü şeklinde geçiş yaptım. 2 seneye yakın bir zamandır bir yerde sigortalı olarak çalışmadığım için de bir anda 8 bin lira borç çıktı. Gelir testi yaptırdım, en yüksek seviye çıktı. Hükümetin SGK borçlarına af çıkarma yasası gündemde olduğu için borcu ödemedim. Yılbaşını bekledim çıkmadı, Şubat bitiyor sanırım yasa çıktı ve af söz konusu değil. Bu durumda hızlı bir şekilde 8 bin liralık borcu faiziyle ödemeli miyim yoksa bu işsizlik vergisi gibi bir anda çıkartılan borçlara af çıkması tekrar gündeme gelir mi? Serkan Altın
Sorunuz biraz karmaşık geldi. 8 bin liralık borç 26 Ağustos 2015 tarihinden itibaren başlayan isteğe bağlı sigortalılığınıza ait olamaz. Ayrıca isteğe bağlı sigorta başlangıcınızdan bu yana iki yıl geçmemiş. 8 bin liralık borç SSK’lı ve isteğe bağlı Bağ-Kur sigortalısı olmadığınız döneme ilişkin genel sağlık sigortası (GSS) prim borcu ise GSS prim borçlarının affı ve prim tutarının maktu hale getirilmesi ile ilgili bir düzenleme yapılması konusunda hükümetin düşüncesi var. Ancak henüz somut bir gelişme yok. Bence biraz daha bekleyin.
Sezgin ÖZCAN - SÖZCÜ


 1. Kıdem tazminatı almayı sağlayacak yeni yasa var mı?
 2. 1 Mayıs 1986’da SSK’lı oldum - 7000 gün primim var - Ne zaman emekli olurum?
 3. 1 Ocak 1998’den beri 3860 gün primim var - Ne zaman emekli olabilirim?
 4. 27 yıl çalışmışlığım var ne zaman emekli olurum?
 5. Askerliğini yatırırsa kaç yaşında, yatırmazsa kaç yaşında emeklilik hakkına sahip olur?
 6. Emeklilik umudum için bir formül var mı?
 7. SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama - EN ERKEN HANGİ SOSYAL GÜVENLİK KURUMUNDAN NASIL EMEKLİ OLABİLİRSİNİZ? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist Emeklilik Sorularınızı Yanıtlıyor!
 8. 3600 prim günüyle ne zaman emekli olabilirim?
 9. Annem yüzde 40 engelli olup vergi indiriminden faydalanıyor - Acaba ne zaman emekli olabilir?
 10. Babamın 1 Haziran 1993 tarihinde Bağ-Kura girişi var - Ne zaman emekli olur?
 11. Emeklilik günüm oldu yaşımı bekliyorum askerlik borçlanması işime yarar mı? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 12. Eşimden boşandım babamın dosyasından yetim maaşı alabilir miyim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 13. 1987-2000 yılları arasında iş yerinin babamın üzerinde olduğunu ispat eden belgelerle SGK'ya başvursak 13 yıllık kaybı geriye dönük Bağ-kura borçlanarak telafi edebilir miyiz? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 14. 13 yaşında sigortalı olduğum için senin sigorta başlangıcın 18 yaşını doldurduğun tarih sayılır diyorlar doğru mu? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 15. Sigorta öncesi için doğum borçlanması yasası çıktı mı? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 16. Sigorta girişinden sonra ikiz çocuklarım var ne zaman emekli olabilirim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 17. Annemin emeklilik dilekçesini doğum borçlanması yaparak 3600 günü tamamlayıp SGK'ya verdik emekli maaşı ne zaman bağlanır? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 18. e-devlette SSK işe giriş tarihim meslek lisesinde staj yaptığım yıl olan 1996 olarak görünmektedir bu durumda 3600 gün şartı ile kıdem tazminatı alma hakkına sahip miyim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 19. SSK ve Bağ-kur Emeklilik Sorularınıza Yanıtlar
 20. Emekli olmama 5 yıl var Bağ-kur ve SSK hizmet birleştirme işlemini şimdiden yapabilir miyim? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!
 21. İlk işe giriş tarihinden sonra yapılan askerlik süresinin borçlanılması halinde emeklilik yaşı değişir mi? - Ali ÖZTÜRK Ekonomist yanıtladı!

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA


Ali ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız