Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

9 Aralık 2015 Çarşamba

Ne kadar doğum borçlanması yapmalı ve daha ne kadar prim ödemeliyim?


Ya primi 5375 güne, ya da yaşı 58’e tamamlayacaksınız
Soru:19 Ekim 1972 doğumluyum. 8 Aralık 1989 sigorta girişliyim. 980 gün ödenmiş primim var. 1994-2004 tarihli iki doğumum var. O tarihlerden sonra ilk iki yıl bir yerde çalışmadım. Ne kadar doğum borçlanması yapmalı ve daha ne kadar prim ödemeliyim? En erken ne zaman emekli olabilirim?
  Çiğdem ALAGÖZ/İSTANBUL
Cevap: Emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5375 gün prim ödeme ve 46 yaş şartlarına tabisiniz. Doğum tarihlerinden sonraki iki yıllık sürelerde prim ödenmeyen günler borçlanılabiliyor. Doğumlarınız sonrasındaki iki yıllık sürelerde prim ödemediğinizi varsayarsak, iki doğumunuzu borçlanarak toplam 1440 gün kazanabilirsiniz. Borçlanmadan sonra 2955 gün daha prim ödeyerek toplam priminizi 5375 güne tamamlayacağınız tarihte emekli olabilirsiniz.  Ayrıca toplam priminizi 3600 güne tamamlamanız şartıyla, 58 yaşınızı dolduracağınız 19 Ekim 2030’da yaş haddinden emekli olmanızda mümkün.
Ekrem Saris - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız