Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

26 Kasım 2015 Perşembe

Eski yasa şartlarıyla emeklilik

Eski yasa şartlarıyla emekli olacaksınız

Soru: 1 Temmuz 1955 doğumluyum.1972 Senesinde sigortalı işe başladım. 1975 Senesinde askere gittim. Askere gidene kadar 950 gün ödenmiş sigorta pirimim var.
1260 gün Bağ-Kura prim ödedim. Şimdi 2,5 senedir bir şirkette sigortalı olarak çalışıyorum Ne zaman emekli olabilirim acaba?
Hüseyin GÜVEN
Cevap:8 Eylül 1999 tarihi itibariyle 23 yıldan fazla süredir sigortalı olduğunuzdan, SSK’da eski yasa şartlarıyla emekli olacaksınız. Ancak SSK şartlarıyla emekli olmak için, Bağ-Kurdan sonra SSK’ya en az 1260 gün prim ödemeniz gerekir.  Çalıştığınız şirkette bir yıl daha çalışarak Bağ-Kurdan sonra SSK’ya ödediğiniz primi 1260 güne tamamlamanız halinde, SSK’da eski yasaya göre yaş haddinden emekli olmak için; 15 yıl sigortalılık süresi, 3600 gün prim ödeme ve 55 yaş şartlarına tabi olursunuz. Ve primi 1260 güne tamamladığınızda, 130 günde askerlik borçlanması yaparak toplam priminizi 3600 güne tamamlayarak emekli olabilirsiniz. 
Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız