Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. Bize danışın...

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMA
• En Erken Nereden ve Nasıl Emekli Olacağınızın Tespiti • SSK ve Bağ-kur Emeklilik Başvuruları • Emeklilik Hesaplama • Hizmetimiz Ücretlidir.
SSK ve Bağ-kur Sorularınız İçin Yazın: 

21 Kasım 2015 Cumartesi

Eşim kaç yaşında hangi şartlarla emekli olur? - Yaş haddi ile 3600 gün üzerinden faydalanabilir mi?

Eşinizi 3600 günle 58 yaşın dolmasını bekler
Soru: Eşim 20 Şubat 1973 doğumlu.10 Ocak 1985 yılında SSK’ya girişi vardır.1998 ve2006 tarihlerinde iki doğum yaptı. Şuan SSK’lı olarak çalışıyor ve 713 gün primi bulunmaktadır. Eşim kaç yaşında, hangi şartlarla emekli olur? Yaş haddi ile 3600 gün üzerinden faydalanabilir mi?
Erhan TÜMEN
Cevap: Eşiniz emekli olmak için; 20 yıl sigortalılık süresi, 5000 gün prim ödeme ve 41 yaş şartlarına tabi. Doğumlarından sonraki iki yıllık sürelerde prim ödemesi yoksa iki doğumunu borçlanarak toplam 1440 gün kazanabilir. Doğum borçlanmasından sonra ayrıca, 2847 gün daha prim ödeyerek toplam primini 5000 güne tamamlayacağı tarihte emekli olabilir.
Ayrıca toplam priminizi 3600 güne tamamlaması şartıyla, 58 yaşınız dolduracağı 20 Şubat 2031’de yaş haddinden emekli olması da mümkün.

Ekrem SARISU - POSTA

SSK VE BAĞ-KUR EMEKLİLİK HESAPLAMAAli ÖZTÜRK Ekonomist
SGK Sorularınız İçin Yazın:

SSK ve Bağ-kur Emeklilik Hesaplama

En erken nasıl emekli olacağınızı öğrenmek ister misiniz?

Emeklilik durumunuz hakkında merak ettiğiniz soruları emeklilikuzman@gmail.com adresine gönderebilirsiniz!
Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...

Değerli ziyaretçi; SSK ve Bağ-kur Ücretli Emeklilik Hesaplamaları ve Emeklilik Başvuruları için Hizmet veriyoruz. Emeklilik başvurusu ciddi iştir yanlış başvuru yaparak mağdur olmayın. İletişim İçin Yazın: emeklilikuzman@gmail.com

ÜCRETSİZ ABONE OLUN

Yeni SSK ve Bağ-kur Gelişmelerinden Anında Haberdar Olmak İstiyorsanız Aşağıdan E-posta Adresinizi Ekleyin

Abone Olduktan Sonra Üyeliğinizi Onaylamayı Unutmayınız